מכתבי תודה - מרכז אורה גולן

מכתבי תודה

תודה לכם על הכוחות ותעצומות הנפש כבר לאחר הטיפול הראשון הרגשתי שינוי מהותי. מאישה פסימית, נטולת אנרגיה ומלאת פחדים וכעסים הפכתי לאישה אמיצה, דעתנית, אנרגטית מלאת חיות וחיוניות.

אנשים יקרים,

הגעתי למרכז אורה גולן כשבר כלי לפני כשלושה חודשים, לאחר גירושין ופיטורין שארעו בד בבד. כבר לאחר הטיפול הראשון הרגשתי שינוי מהותי. מאישה פסימית, נטולת אנרגיה ומלאת פחדים וכעסים הפכתי לאישה אמיצה, דעתנית, אנרגטית מלאת חיות וחיוניות.

אני רוצה להודות מקרב לב לרותי, על הטיפול המדהים שקיבלתי בחום ובאמפאטיה רבה. רותי, את ממש מלאך!

תודה לכם על הכוחות ותעצומות הנפש שהזרמתם בגופי ובנשמתי.

בהערכה רבה, עדי

אני חווה בפנימיותי שינויים משמעותיים מזה זמן שאני מטופל ב"מרכז אורה גולן". אני חווה בפנימיותי שינויים משמעותיים: מרגיש פתוח יותר, פחות שומר בבטן ויותר זורם, ישיר וגלוי ואפילו מכיל את אשתי...

עבור ד"ר אורה גולן מאת ירון

מזה זמן שאני מטופל ב"מרכז אורה גולן". אני חווה בפנימיותי שינויים משמעותיים: מרגיש פתוח יותר, פחות שומר בבטן ויותר זורם, ישיר וגלוי ואפילו מכיל את אשתי...

השינוי המשמעותי ביותר:
לפני הטיפולים הייתי ישן 5-6 שעות ביממה והרגשתי בחוסר שינה.
השיפור בשינה החל אחרי הטיפולים הראשונים. כיום אני ישן כ-7 שעות ביממה ומרגיש מצויין.

בהרבה הערכה ותמשיכו בעבודתכם הברוכה (נשיקה לדבורה),
בידידות ירון

התקפי החרדה פסקו לחלוטין אני שמח לומר כי הטיפול חולל פלאים; התקפי החרדה פסקו לחלוטין, בטחוני העצמי עלה והפחדים השונים שהיו חלק בלתי נפרד מחיי, נעלמו כלא היו.

לכבוד מרכז אורה גולן

בס"ד

לפני כמספר חודשים עברתי חוויה קשה, שהיום במבט לאחור אני יודע לזהותה כהתקף חרדה. תמיד הייתי אדם בריא, ועל כן לא ידעתי בתחילה כיצד להתמודד עם הסימפטומים הנוראיים. לילה אחד, כאשר ישבתי בשעת ערב מאוחרת בביתי, החלתי להרגיש כי החדר סוגר עליי, הרגשתי תחושת מחנק קשה, בחילות, סחרחורות ורעד בגוף. הרגשתי שאני מאבד שליטה על עצמי ולא הבנתי מה קורה לי. כאשר חשבתי שההתקף הראשון היה תופעה חד פעמית, למרבה אכזבתי והפתעתי חזרו ההתקפים עוד מספר פעמים. בטחוני העצמי נפגע, והפכתי לשבר כלי.
בתור אדם בריא היה לי קשה מאוד לקבל את השינויים הלא רצויים בחיי. כאשר הלכתי לרופאים הקונבנציונאליים אלו פטרו אותי במשיכת יד וסברו כי "אין מה לעשות".

למרכז אורה גולן הגעתי לאחר שקראתי ביקורות חיוביות באתר המרכז. התחלתי את הטיפול אצל הילה, אשר הייתה אדיבה ומקצועית מהרגע הראשון. דרך הטיפול הגעתי לתובנות שלא הייתי מגיע אליהם אלמלא התהליך המעמיק שביצעה הילה. הבנתי שקצב חיי הלחוץ נתן את אותותיו בגופי ונפשי, כמו גם העובדה שנהגתי להמר משך שנים. אני שמח לומר כי הטיפול חולל פלאים; התקפי החרדה פסקו לחלוטין, בטחוני העצמי עלה והפחדים השונים שהיו חלק בלתי נפרד מחיי, נעלמו כלא היו.

אני מודה למרכז אורה גולן ולמטפלת הילה על השינוי שחוללו בחיי. חיי חזרו למסלולם הרגיל, ויותר מזה, איכות החיים שלי עלתה כתוצאה ובעקבות הטיפול. היום אני רגוע יותר, עושה ספורט, אוכל נכון ובעיקר - מרגיש מצוין.

תודותיי לבורא עולם שנתן בידי את ההחלטה הנכונה לפנות אליכם.

בברכה,
שלומי שחר

כאילו מרבץ של אבנים הוסר מעלי הלוואי והייתי פוגשת את הטיפול הזה כשהייתי צעירה - חיי היו אחרים אין לי ספק בכך. בכל מקרה, אף פעם לא מאוחר מידיי, ואני מברכת על ההזדמנות שהייתה לי לעבור את השינוי הזה - במהירות וללא מאמץ מיותר.

לד"ר אורה גולן 14.06.09

קבעתי פגישות אצל אורה גולן לבני בן ה-14 הסובל ממגוון בעיות לא פשוטות. בני סירב בתוקף להגיע והחלטתי שבמקום לבטל את הפגישות, אלך אליהן במקומו.

עברתי מזמן את גיל 40. מאז גיל 13 אני סובלת מחרדת קהל, מה חרדה? שיתוק!

בהסתכלות אחורה אני מבינה שסבלתי משלל חרדות נוספות ששינו פנים וצבע עם השנים. החרדות מנעו ממני אינספור דברים בחיים, רבים מהם קשורים לנושאים חברתיים בגיל צעיר, ונושאים מקצועיים ואקדמיים בגיל מבוגר יותר כשחרדת הקהל עצרה אותי מלהתקדם בהם. לכאורה ולמראית עין, הכל בסדר ותמיד הצלחתי בעבודתי, אולם בתוכי ידעתי היטב שאנני נמצאת במקום הנכון לי ושאנני ממצה את מי שאני באמת.

לא אאריך בסיפור חיי. אספר רק שבסיום הטיפול (4 פגישות ועוד שתיים לחיזוק) היה בי אומץ לקחת על עצמי לעמוד ולהציג מצגת בפני קהל של 50 איש שאנני מכירה.

יותר מזה, כשעמדתי שם הרגשתי בטוחה ונינוחה, כאילו זו לא הפעם הראשונה שאני עושה זאת בחיי.
זאת הייתה חוויה מתקנת ומטהרת שאנני יכולה לתארה. כאילו מרבץ של אבנים הוסר מעלי. בנוסף, אני עוברת קשיים רבים הקשורים לילדי. לאחר הטיפול כל ההתנהלות, ההתייחסות וההתמודדות שלי נינוחה יותר וממוקדת יותר מאי פעם.

אני מקווה מאוד שאצליח להביא את בני לטיפול ושאוכל לכתוב מכתב דומה על חייו – כולי תפילה. הלוואי והייתי פוגשת את הטיפול הזה כשהייתי צעירה - חיי היו אחרים אין לי ספק בכך. בכל מקרה, אף פעם לא מאוחר מידיי, ואני מברכת על ההזדמנות שהייתה לי לעבור את השינוי הזה - במהירות וללא מאמץ מיותר.

תודה לאורה גולן, ותודה ענקית להילה המקסימה, על ההבנה העמוקה ועל ההשתתפות הכנה בכל שלב.

אני מצפה לנסים נוספים לקרובי ולאהובי...
אותם אני מפנה למרכז אורה גולן.

שוש

הרגשתי את עצמי חוזרת לכוחותיי המקוריים הגעתי אליכם שבורה עייפה ורצוצה מהחיים בגיל 50 שמשקל החיים רבץ עליי והכביד. תיקנתם אותי בסדרה של 4 טיפולים קצרים ומדהימים.

לד"ר אורה גולן וסגל המטפלות

שלום רב,

הגעתי אליכם שבורה עייפה ורצוצה מהחיים בגיל 50 שמשקל החיים רבץ עליי והכביד. תיקנתם אותי בסדרה של 4 טיפולים קצרים ומדהימים.
בשיטת הטיפול היעילה מכל שיטה אחרת שהכרתי בחיי, והתוצאה נשארת.


כבר מהפגישה הראשונה הרגשתי את עצמי חוזרת לכוחותיי המקוריים מלאי השמחה והעוצמה שהייתי בגיל העשרה.
חשתי חיוניות מחודשת שחוזרת לזרום בעורקיי, התחלתי חייך, לצחוק, לחיות.

תודה על שיטה קסומה. על טיפול מסור. על מקצועיות יעילה. על יושרה וצניעות שקטה. על המון אש פנימית של הגשמת חלום ליצירת עולם טוב יותר. ואנשים מאושרים ללא כאב ומשקעים.

יישר כוח,
חנה

דרך קסומה שעוזרת לאנשים באמצע חייהם בטיפול אחד הבן אדם כבר מפוקס, כבר משתף פעולה, כבר מתקשר, כבר נהפך למה שהוא היה בימים עברו.

בעלי בן 60 אחרי הלם קרב ממלחמת יום כיפור. בשנים האחרונות היתה ירידה מנטאלית משמעותית. הוא לא היה מרוכז, היה מפוזר וללא מודעות שזה קורה לו.

בטיפול אחד הבן אדם כבר מפוקס, כבר משתף פעולה, כבר מתקשר, כבר נהפך למה שהוא היה בימים עברו.

תודה לכם על מקצועיות ודרך קסומה שעוזרת לאנשים באמצע חייהם.

שלכם,
זהבה זוהר

יש דרך אחרת חוץ מלתת רטלין אני כל כך מתרגשת שאני מספרת לכולם ואני יודעת שהיום אנשים סקפטים, אבל תחשבו שאתם נכנסים לחנות של מתנות ויש לכם את האפשרות למלא את שק הקניות שלכם ב: ביטחון עצמי, באהבה, בהצלחות, ועוד דברים נפלאים.

אני מודה למרכז אורה גולן על הטיפול הריגשי שניתן לי ולכל משפחתי.

אני רוצה לשתף את כל ההורים המודאגים שיש דרך אחרת חוץ מלתת רטלין. אני מצאתי את השביל הנכון לחיים טובים יותר, נעימים ועם ויכולת התמודדות טובה יותר עם כל מצב בחיים. וכל זאת הודות לטיפול הריגשי שניתן לנו במרכז אורה גולן.

בעיקבות ההצלחה ובעיקבות הטלפונים הרבים שקיבלתי מהמורים והמנהלת של בית הספר, ששאלו בתדהמה באיזו סדנה הבן שלי היה, המחנכת בקשה פרטים כדי לשלוח עוד ילדים ואמרה שההוכחות כאלה מוצקות וגם היא רוצה.
סיפרתי לה שגם בעלי ושלושת ילדיי, עברו טיפול ריגשי של 4 מפגשים קצרים במרכז ומברכים את המקום הזה, שנתן לנו במתנה חיים חדשים, את המוטיבציה, ביטחון עצמי שלא יזיק לכל נפש במינון שמתאים באופן אישי לכל אחד. מה שמדהים שבזמן כל כך קצר כבר הרגשתי שינויים טובים שמובילים אותי לאנרגיה חיובית וכח שמגיע מעמוק בפנים ומוביל אותי לדרך קלה יותר להתמודד עם כל מצב.

אני כל כך מתרגשת שאני מספרת לכולם ואני יודעת שהיום אנשים סקפטים, אבל תחשבו שאתם נכנסים לחנות של מתנות ויש לכם את האפשרות למלא את שק הקניות שלכם ב: ביטחון עצמי, באהבה, בהצלחות, ועוד דברים נפלאים. אני יודעת ויכולה להבין שזה נישמע יותר מידי טוב בכדי להבין אבל זוהי זכות גדולה ואני מברכת כל אחד בזכות הזאת זוהי מתנת החיים.

תודה אישית להילה ולדבורה המטפלות המקסימות, שהמשיכו לשאול, ולהתעניין ,להקשיב
יישר כח.

תודה ממשפחת נאור

אסור לוותר על הנפש השיעור בסיפור שלי, ואותו הייתי רוצה להעביר הלאה - מערכת תמיכה הינה הדבר הכי חשוב במקרי טראומה שכאלה. לטעמי, זה הדבר השני שצריך לעשות אחרי הפנייה למשטרה. גם אם הפגיעה היא איומה, אסור לוותר על הנפש - ולסייע לה לחייך.

שלום ד"ר אורה גולן והילה!

הגעתי אליכם בבהילות במצב נפשי ירוד, והתחלנו את טיפול 4 השבועות ששיפר משמעותית את מצבי הנפשי והתפקודי.

3 ימים לאחר הטיפול האחרון - הותקפתי ע"י אנס סדרתי בעודי צועדת ק"מ ספורים מביתי, בשעות הערב, ונותרתי ללא פגע בגוף או בנפש, והנה הסיבה:
התוקף הפיל אותי לרצפה, ושם החל מאבק ומלחמת אגרופים בנינו.
חושיי היו מאוד חדים, באופן חריג, ולא חששתי לרגע לחיי, או למה שעתיד היה לקרות לי. המאבק הארוך (3 דקות) הסתיים כאשר הוא הניף את רגלו לבעוט בראשי, בכדי שאפסיק להילחם בו. אז העפתי את התיק שלי (שהיה על הרצפה) לכיוונו בכדי שיאבד את שיווי המשקל, וכך הצלחתי להבריח אותו.
המשכתי לרוץ אחריו והצלחתי לראות את הרכב אליו הוא נכנס.

בהכרה מלאה, על אף החבורות בגוף מהמאבק, העברתי עוד באותו הלילה את כל פרטי-הפרטים למשטרת ישראל, ולשמחתי 3 חודשים לאחר מכן, הוא נעצר וממתין כעת למשפט. מדובר באדם מאוד אלים שביצע בקורבנות האחרים (לא מעט, לצערי) מעשים של אלימות, אונס ושוד מאוד ברוטאלים.

החוקרים במשטרה בירכו אותי על אומץ הלב, וטענו שהעובדה שלא חששתי באותו רגע ופשוט הגבתי בנחישות באירוע - זה מה שהציל אותי.

ברם, החלק הקשה בסיפור הוא הלילות שאחרי, בהם היה קשה לי לישון ואף להתהלך בבטחה לבד ברחוב, אפילו מטרים ספורים.

אורה והילה, אני מודה לכן מעומק ליבי, על שהזמנתן אותי בסמוך לתקיפה ללא קביעת תור מראש, ועזרתן לי בטיפול אחד (!!!) להשתחרר מהטראומה, וכך לחזור לנהל אורך חיים שיגרתי כלפני התקיפה.

השיעור בסיפור שלי, ואותו הייתי רוצה להעביר הלאה - מערכת תמיכה הינה הדבר הכי חשוב במקרי טראומה שכאלה. לטעמי, זה הדבר השני שצריך לעשות אחרי הפנייה למשטרה. גם אם הפגיעה היא איומה, אסור לוותר על הנפש - ולסייע לה לחייך.

מצבי השתנה מהקצה אל הקצה הפכתי לאדם אופטימי שמרגיש שהוא יכול לנסות עוד פעם, ואפילו אם אפול לא אגיע עוד למקומות אפלים אלו, הפכתי להיות אדם מרוכז ומחודד במטרותיו, חזרה לי שמחת החיים, דברים ומטרות התבררו לי, הפכתי שוב לאדם סלחני כלפי עצמו ומביט קדימה ולא אחורה.

לכבוד: ד"ר אורה גולן האחראית והמטפלת במרכז אורה גולן.

הנידון: מכתב המלצה על מרכז אורה גולן ועל המטפלת הילה רוזנצוויג שמטפלת במרכז אורה גולן

הגעתי למרכז אורה גולן שנמצא בקיבוץ נחשולים בעקבות מצב קשה מאוד הן פיזי והן נפשי:
עברתי תקופה לא קלה בחיי: גירושים קשים ובמקביל גילו לאחותי ז"ל את המחלה הנוראית, ממנה היא נפטרה אחרי שנתיים של מאבק אמיץ. מצבי אחרי פטירתה הלך מדכי לדכי: דיכאון קשה ביותר, קריסת מערכות בגוף, לא ידעתי איך אני יוצאת מהמצב שלי!!!

מה אומר ומה אדבר???

מצבי השתנה מהקצה אל הקצה: מאדם שלא היה מסוגל לצאת מהבית, בטל מעבודה, אדם שלא ראה המשכיות בחייו, אדם שלא היה מפוקס ומרוכז - הפכתי לאדם אופטימי שמרגיש שהוא יכול לנסות עוד פעם, ואפילו אם אפול לא אגיע עוד למקומות אפלים אלו, הפכתי להיות אדם מרוכז ומחודד במטרותיו, חזרה לי שמחת החיים, דברים ומטרות התבררו לי, הפכתי שוב לאדם סלחני כלפי עצמו ומביט קדימה ולא אחורה.

הרגשתי צורך עז לשבח את המרכז ואת הילה המקסימה בפרט, הילה היא אדם בעל יחסי אנוש מעולים, אמפטיה, סבלנות, הבנה, ומעל הכל כמובן הטיפול שלה ששינה אותי (אם לא את חיי)!
אני ממליצה בחום על מרכז אורה גולן!!!!!
המשיכו לעשות חיל – זה פשוט מדהים !!!

כיום נרשמתי לתואר שני , אני עובדת וממשיכה לשקם את חיי וכו' וכו'.

בברכה רבה,
אורית מור.

הטיפול שינה בצורה מאוד חיובית את כל ההתנהלות שלי הייתה לי תחושה של רוגע שלא הייתה רגעית אלא מלווה אותי עד עצם היום הזה. תחושה שמאוד קשה לי לתאר במילים נינוחות ושלווה שלא ידעתי זמן רב.

אני אימא ל 2 ילדים מקסימים בת 38 שהייתה לה קריירה בחברת יהלומים גדלה ומצליחה. עבדתי במשרה מלאה במשך שתיים עשרה שנה ללא הפסקה.

העבודה וגידול הילדים גרמו לי ללחץ נפשי עצום שהתבטא בשינוי מצבי רוח קיצוניים וחוסר פרופורציה.
הגעתי למצב מאוד קשה בעקבות פיטוריי: חרדה, בלבול, עצבנות ותפקוד לקוי עם בני משפחתי.

בשלב זה הבנתי שאני חייבת לקבל עזרה ומהר.

לפני כ-3 חודשים ראיתי את האור בקצה המנהרה בתוכנית טלוויזיה.
ד"ר אורה גולן כשמה כן היא גרמה לי לראות את האור מיד לאחר הטיפול הראשון. הייתה לי תחושה של רוגע שלא הייתה רגעית אלא מלווה אותי עד עצם היום הזה. תחושה שמאוד קשה לי לתאר במילים נינוחות ושלווה שלא ידעתי זמן רב.

הטיפול שינה בצורה מאוד חיובית את כל ההתנהלות שלי עם בני משפחתי. אני ובן זוגי הנפלא רוצים להודות לך אורה היקרה על הטיפול המסור, עבודתך ועבודת הצוות שלך הם קודש, תבורכי.

תודה, תודה, תודה
אוהבת, אורלי

הרגשתי יותר שלמה אחרי תהליך ארוך ומשמעותי, הגעתי "הביתה". עברתי שינויים רבים, אני מודעת לעצמי בצורה יותר בהירה וחושבת אחרת.

לפני כ-8 שנים חברה הפנתה אותי לד"ר אורה גולן. לא הבנתי את פשר תורת הקינסיולוגיה, אבל החלטתי לנסות. החלטתי להתחיל טיפול מתוך צורך בשינוי.

תחילת הדרך היתה קשה ביותר. הרגשתי שאני נמצאת באפלה. עם הזמן, תוך כדי טיפול אצל ד"ר גולן, גיליתי את הכוחות והעוצמות שלי, שלא נתנו לי לוותר והצלחתי לתמוך בעצמי ולשאוב תמיכה מתוכי. ההתמודדות לא היתה קלה. גייסתי הרבה אומץ בכדי להמשיך ולא לברוח.

אחרי הרבה זמן התחלתי לקום בבוקר עם פחות מועקות והייתי מסוגלת לעשות דברים ביתר קלות. הרגשתי יותר שלמה. אחרי תהליך ארוך ומשמעותי, הגעתי "הביתה". עברתי שינויים רבים, אני מודעת לעצמי בצורה יותר בהירה וחושבת אחרת.

כיום אני מבינה שעשיתי מסע ארוך. ד"ר גולן עזרה לי לגלות את האני החדש שלי, המעיז, הנינוח והשלם. אני ממשיכה בגילוי האני וממשיכה להשקיע בהתפתחותי האישית.

הבחירה שלי היתה לאפשר לעצמי להתנקות מכעסים, להתחזק רגשית ולהמשיך להתפתח ביתר קלות. הבנתי שהכל נתון בידי.
תודה אורה!

ביום הבחינה עצמה לא הכרתי את עצמי קשה היה לי להודות בפני עצמי כי אני סובלת מחרדת בחינות. אך ההכרה בקושי והבחירה להתמודד איתו באמצעות הטיפול הייתה אחת הבחירות החשובות בחיי.

שלום רב,

לפני מספר חודשים ניגשתי למבחן פסיכומטרי. כאשר קרבה תקופת מבחני הסימולציות הנערכים לפני הבחינה נתקפתי בחרדה עמוקה שלא הכרתי בעבר. לא יכולתי לשבת בשיעורים, ואת המבחנים הייתי פותרת בכתה נפרדת. אפילו מבחינה פיזית, הרגשתי שגופי אינו מתפקד, חשתי כאבי בטן עזים וההתעסקות הזו הביאה לאי שקט ולחוסר ריכוז. כאשר החלטתי לשבת בתוך הכיתה לראשונה ולהיבחן יחד עם כולם היה התהליך מלווה בהרבה טיפות הרגעה.

חוסר התפקוד הפתאומי הביא אותי לחיפוש פתרון אותו מצאתי במרכז אורה גולן.
במהלך הטיפול גיליתי כי ישנם הרבה חסמים נוספים שאגרתי במשך השנים והדבר השפיע לא רק על תפקודי במבחן אלא על כל מהותי והתנהלותי. בתחילה עלו שאלות רבות ואף הטלתי ספק כי טיפול שכולו פיזי יכול להשפיע עלי רגשית, אך כל חששותי וספקותי הוסרו במהרה. לאחר כל טיפול חשתי צורך לבכות במשך יום שלם, והבנתי שאני עוברת תהליך פורקן של מטענים עצומים.

תהליך הלמידה לבחינה הפך קל ורגוע יותר וביום הבחינה עצמה לא הכרתי את עצמי. כל חברי לכתה שחוו את מה שאני עוברת ציפו שאגיע עם ערכת עזרה ראשונה למבחן, כאשר למעשה הגעתי רגועה יותר מכולם. הצלחתי לישון בלילה שקדם למבחן, לקום בתחושה טובה והכי חשוב- להתרכז בבחינה.

הטיפול המופלא הזה הביא אותי תוך מספר שבועות למקום שלא האמנתי שאגיע אליו. כל הפחדים שלא אתפקד בבחינה על אף הלמידה המאומצת הוסרו ופינו את מקומם לריכוז, למידה והצלחה.

קשה היה לי להודות בפני עצמי כי אני סובלת מחרדת בחינות. אך ההכרה בקושי והבחירה להתמודד איתו באמצעות הטיפול הייתה אחת הבחירות החשובות בחיי. גם בחיי האישיים אני מרגישה שהוסר מעלי נטל וכי קל לי הרבה יותר להתמודד אל מול סיטואציות בהן אני צריכה לומר מה אני מרגישה, לבחור להיות במקומות בהם אני באמת רוצה להיות ולכוון את עצמי הרבה יותר גבוה.

אני מודה למרכז אורה גולן על הטיפול המסור, המעקב והאכפתיות ובעיקר לדבורה הנפלאה שטיפלה בי, ליוותה אותי וכמובן כל כך עזרה לי.

אני ממליצה לכולם לתת לעצמם צ'אנס להרגיש אחרת, משום שזה אפשרי...

אני מתמודד טוב יותר באתגרי חיים לאחר חמישה מפגשים בלבד, לא רק שהתקפי החרדה נעלמו, הביטחון העצמי עלה, אני מתמודד יותר טוב באתגרי חיים כאלה או אחרים, בקיצור ההרגשה פשוט נפלאה.

שלום,
בשנים האחרונים חוויתי מספר פעמים התקפי חרדה, דבר שפגע בהרגלי השינה שלי במהלך הלילות.
לאחר טיפולים פסיכולוגים ממושכים שלא פתרו את הבעיה, החלטתי ללכת למרפאת ד"ר אורה גולן.

לאחר חמישה מפגשים בלבד, לא רק שהתקפי החרדה נעלמו, הביטחון העצמי עלה, אני מתמודד יותר טוב באתגרי חיים כאלה או אחרים, בקיצור ההרגשה פשוט נפלאה.

אני מרגיש כאילו מעמסה נפשית ירדה לי מהכתפיים.

תודה רבה לך ד"ר אורה גולן.

בברכה
אלי משכונת בית ישראל,

הביטחון שלי עלה מאוד לפני שבאתי אליה הייתי יושב בכיתה לא הייתי מעיז לדבר מילה בשיעור. אני היום כבר שכחתי שיש לי את הבעיה הזאת.

היי אני סטודנט למשפטים מהמגזר הדרוזי שמי חוסיין.


אני ניגשתי לד"ר אורה אחרי שעברתי המון טיפולים כמו פסיכולוג ועוד הרבה דברים. לצערי הרב, אף טיפול לא עזר לי. מאז שניגשתי אליה ואחרי הטיפול הראשון שעברתי התחלתי להרגיש שינוי.


אני אישית ממליץ מאוד לכל בן אדם שסובל מחרדות חברתיות לגשת אליה כי אני בטוח שתעזור לכם.

לפני שבאתי אליה הייתי יושב בכיתה לא הייתי מעיז לדבר מילה בשיעור אני היום כבר שכחתי שיש לי את הבעיה הזאת. מדבר חופשי משתתף בשיעורים הביטחון שלי עלה מאוד.

בסוף אני רוצה להדגיש מילה לאלה מהמגזר שלי שסובלים מבעיות כאלה. אני יודע שיש לכם קושי ושאתם מתביישים לגשת לאנשים עם סוג בעיות כאלה. יותר קל לכם להגיד יש לי כאבי גב מאשר שתגידו שאתם סובלים מבעיות שקשורות לחרדות חברתיות או חרדות בכלל.

חברי היקרים הרי לכם המלצה ממני: אל תתביישו, זה דבר טבעי, חבל. הדבר הזה ילווה אותכם לכל החיים, לכל דבר יש פתרון למה לקחת את זה כל כך קשה ולשבת בחיבוק ידיים? ואל תגידו אני מתבייש. אני בהתחלה הייתי כמוכם אבל קצת אומץ לב והכל יהיה טוב. חבל מאוד, אל תקשיבו לאף אחד תלכו אצל ד"ר אורה ואני מבטיח לכם שתצאו מהבעיה הזאת כמה שיותר מהר.

בסוף אני רוצה להודות לך על עזרתך ועל הדאגה שלך שבזכותך שהבעיה שלי כבר מאחורי

תודה רבה מכל הלבבבבבב.

הכל נהייה פתאום פשוט יותר וזורם פתאום הצלחתי לעשות פעולות בלי הכובד הזה שמרגישה תמיד בתוכי. כובד שמושך אותי למטה ועושה אותי כבדה וחסרת אנרגיות לכלום.

אני רוצה לכתוב לך כבר זמן רב ולשתף אותך במה שמרגישה ומקשרת את זה לטיפול שעברתי אצלך.

הרגשתי בזמן האחרון מן ניקיון פנימי שלא הרגשתי אף פעם.

פתאום הצלחתי לעשות פעולות בלי הכובד הזה שמרגישה תמיד בתוכי. כובד שמושך אותי למטה ועושה אותי כבדה וחסרת אנרגיות לכלום.
הכל נהייה פתאום פשוט יותר וזורם: סידור הבית, שהייה עם הילדים, התנהלות בזוגיות. זו הרגשה מדהימה שאיזה כייף לאנשים שחיים כך כל הזמן, וכמה נורא לחיות עם הקושי הזה כל הזמן, שמשפיע על כל דבר בחיים.

אבל עד שהעזתי קצת להנות מזה ולהגיד בקול רם, באה נפילה שמחדדת לי את הפערים ובאה להגיד לי: אל תתלהבי ואל תשכחי מאיפה באת. אבל מודה שגם הנפילה שונה מנפילות קודמות. יותר בשליטה ולא מוחקת הכל.

וזו הזדמנות להודות לך על הכל ומקווה שאחזור להרגיש את התחושה הנפלאה הזאת ושזה לא היה חד פעמי.

העננה שהייתה שם תמיד החלה להתפוגג לא הייתה לי צפייה לשיפור מידי – כי יש בי את ההכרה בסגולות הריפוי וחשיבות הזמן בתהליכים עמוקים. אך במשך הזמן התחלתי לחוש בשינויים בהתנהלות היום יומית ובדרכי התגובה שלי.

תחילת הדרך עם ד"ר אורה גולן הייתה בנושא של ניטרול אלרגיות – שם במשך הזמן הרגשתי שיפור בהתנהלות הגופנית ובעיקר בתחום של איזונים שונים ופעולת מעיים תקינה יותר. תוך כדי המסע הזה בתחום האלרגיות נחשפתי לאפשרות שפיתחה אורה בתחום הניטרול הרגשי והחלטתי להתנסות גם בזאת.

מבחינת רקע אני בת לניצולת שואה ואחות במשפחה שכולה. ככה שתמיד ריחפה עננה על פני חיי שהייתה קשורה ברגשות אשמה עמוקים – לא רציונאליים במודע כמובן. כמו כן אפשר להגיד שיש לי נטייה לדאגנות יתר ובעקבות כך ברצון לשליטה במושכות הגורל.

אחרי סדרת המפגשים/טיפולים בתחום הריגשי, לא הייתה לי צפייה לשיפור מידי – כי יש בי את ההכרה בסגולות הריפוי וחשיבות הזמן בתהליכים עמוקים. אך במשך הזמן התחלתי לחוש בשינויים בהתנהלות היום יומית ובדרכי התגובה שלי. נראה שהעננה שהייתה שם תמיד החלה להתפוגג.

מכיוון שיש לי ניסיון בהדרכה בנושאים התנהגותיים היה לי תמיד ברור שעננה מסוג זה מקורה אינו במעמקי הפסיכולוגיה ההתנהגותית אלה יותר באווירה הסביבתית בתקופת הטרום-לידה ובשנים הראשונות של החיים. התפלאתי לראות שבמסגרת הטיפול אורה עלתה על נקודות מדויקות בציר הזמן בו קרו דברים משמעותיים בשנות חיי המוקדמות. חלקם הייתי חייבת לאמת עם אימי כי לא הייתי מודעת אליהם כלל.

בכבוד
תמר
ירושלים

הילדה יצאה עם כוחות מחודשים הילדה הפכה מאושרת - מילדה ללא חברים לילדה שהטלפון מצלצל כל הזמן, מתקשרים אליה ובאים אליה בתדירות גבוהה, בוחרים אותה לנציגות הכתה, מחמיאים לה על יופיה וכישוריה, הילדה יוצאת לתנועת נוער ונהנית מכל רגע

ברצוני להמליץ על שיטת הטיפול שלך שחוללה שינוי בלתי יאומן בחיים שלנו.

בתי שי, בת 11 סבלה מבעיה חברתית לאורך כל בית הספר היסודי: היא הייתה דחויה בכתה למרות שהייתה התלמידה הכי טובה וילדה יפה ומוכשרת.
שנים חיפשתי פתרון כולל שיחות עם המנהלת, היועצת – לא עזר. להפך, האחרונות טענו שזה נובע מקנאה של תלמידים ואין מה לעשות. תמיד הילדה הייתה לבד אף פעם לא באו אליה חברות מהכיתה. הילדה הייתה מתוסכלת מאוד.

כבר לאחר המפגש הראשון הילדה יצאה עם כוחות מחודשים, אופטימית מתמיד, שלווה כאילו הורדת ממנה כמה טונות של עצבות עייפות וכובד. כל מפגש שהיה קצר וענייני – למשך 3 הפגישות הבאות היו עבור בתי חוויה בלתי רגילה.

לאחר גמר הטיפול והכניסה לבית הספר החדש - גילינו עד כמה גרמת למהפכה בחייה של בתי - הילדה הפכה מאושרת מילדה ללא חברים לילדה שהטלפון מצלצל כל הזמן, מתקשרים אליה ובאים אליה בתדירות גבוהה, בוחרים אותה לנציגות הכתה, מחמיאים לה על יופיה וכישוריה, הילדה יוצאת לתנועת נוער ונהנית מכל רגע. היא עצמאית, אנרגטית וחיונית מאוד לסביבה. בעצם הצלחת להביא את הילדה למקום שבו היא ראויה להיות.

אני מאוד ממליצה למערכת החינוך לאמץ את שיטת הטיפול של ד"ר אורה גולן על מנת לפתור בעיות של ילדים שנאבדים במערכת, כמו כן אני ממליצה לכל אמא שדואגת לילד שלה אם בתחום חברתי או בנושא חרדות או כל נושא בו יש לד"ר אורה גולן נגיעה, להגיע ולהתנסות.

הטיפול קצר, לא מתיש ולא פולשני מבחינה נפשית. המקום מלא באנשים צעירים ומבוגרים כאחד מכל הארץ הקליניקה פשוטה וצנועה – אני מאמינה שהטיפול של ד"ר אורה יזכה לחשיפה מדעית בינלאומית.
ועל זאת תבורכי - יישר כוח.

באהבה

המלצה - הטיפול היה נס עבורי את המכתב הזה אני כותבת כמעט עשרה חודשים אחרי, כשאני כבר יודעת שהשינוי הזה הוא לא זמני מפני שמעולם לא הרגשתי כפי שאני מרגישה היום.

שמי שגית, אני בת 16. כשהורי לקחו אותי בפעם הראשונה למרכז אורה גולן הייתי מלאת ספקות וחששות. סבלתי מדיכאון קליני עמוק וקשה והייתי מיואשת לחלוטין לאחר טיפול פסיכולוגי שנמשך כמעט שנה, וטיפול תרופתי במקביל, אותו התחלתי אחרי ניסיון התאבדות.

כשבוע לפני שהגעתי למרכז רשם לי הפסיכיאטר שלי תרופה חדשה בפעם השלישית לאחר שהשתיים הקודמות לא הביאו לשינוי אך את התרופה הזו מעולם לא לקחתי - את השינוי שעברתי תוך מס' מפגשים קשה לי לתאר במילים.

לפני שהגעתי למרכז הייתי מיואשת וחסרת מוטיבציה, לא האמנתי שאצליח להתמודד עם הדיכאון, לא יכולתי ללמוד או לאכול והייתי פורצת בבכי ללא סיבה באופן יומי וקבוע. הרגשתי כלואה בתוך עצמי ושקלתי התאבדות. לא האמנתי שטיפול במרכז אורה גולן יעזור
(למרות שהוא עזר לאימי בכאבים פיזים, ולאחותי הקטנה בהתמודדות עם חרדות). אחרי הטיפולים אני אדם חדש, אני חופשיה, חזקה מתמיד, אני אוהבת את עצמי ואני מסוגלת לעשות כל מה שארצה.

את המכתב הזה אני כותבת כמעט עשרה חודשים אחרי, כשאני כבר יודעת שהשינוי הזה הוא לא זמני מפני שמעולם לא הרגשתי כפי שאני מרגישה היום.

הטיפול אצל אורה גולן היה נס עבורי. הוא נתן לי כוח שלא הרגשתי עד כה, ועם הכוח הזה נלחמתי בדיכאון. כיום אני מתמודדת עם כל קושי שבא לקראתי ולא נשברת. את הצלחתי בבגרויות אני נוקפת לזכותו של הטיפול ושל הכוח שניתן לי, לאחר שבתחילת השנה לא האמנתי שאצליח לשרוד את השנה הזו, שלא לדבר על הצלחה בלימודים.

אני רוצה להודות למרכז ולצוות על שנתנו לי את הכוח לחיות, להיות חופשיה מהדיכאון, חזקה וללא פחדים.

נוטרל הקושי שניהל את חיי בהמשך המפגשים (היו ארבעה סך הכל) נוטרל הקושי שניהל את חיי. עברו כמה שבועות והתחיל לי מסלול חיים שונה. נפתחו המון אופציות פתאום. לא אכביר מילים. העניין מאחורי, המועקה עברה.

את הסיפור הבא אני שומר כבר תקופה ארוכה. הוא כל כך בלתי אפשרי, לא הגיוני ומדהים שחשבתי לעצמי, נו, שיישאר אצלי בראש, מה יש לי לשתף את כל העולם.

עברה תקופה מאז הטיפול, אני אדם אחר לחלוטין. לכן ראיתי לי זכות וגם חובה לפרסם את האינפורמציה הזו, שתהיה נחלת הכלל ושכל אחד יעשה בה כרצונו והבנתו.

אני בן 45, נשוי עם שני ילדים, שייך למעמד הבינוני ומרגיש כל חיי תקוע. יש לי אהבה, יש לי עבודה, יש לי שני ילדים נשמות – ואני תקוע. כאילו משהו עוצר אותי מלפרוץ, מלהתפתח, מלממש יכולות שכולם אומרים שיש לי, וגם אני יודע שהן קיימות. זו תחושת תיסכול נוראית ותמידית שהתבטאה במין מחנק בגרון אחת לתקופה.

למרכז של ד"ר גולן הגעתי די מתוך ייאוש. ניסיתי כבר את מה שכולם מנסים, שיחות עם פסיכולוג, כדורים למיניהם, טכניקות שונות המתיימרות להקנות מיומנויות שליטה ורגיעה – כלום לא עזר.
בטיפול עלה קושי רגשי הקשור לנטישה ומשוייך לגיל 3 חודשים ברחם.
אין ולא היתה לי חרדת נטישה, העניין נראה תמוה ולא שייך אלי. אבל המערכת הרגשית שלי אמרה בצורה חד משמעית: קושי רגשי הקשור לנטישה.

מי לכל הרוחות כבר נטש אותי? אמא ואבא שלי דווקא מתפקדים לא רע, חברה שהיתה לי והייתי מאוהב בה קשות אכן נתנה לי סטירה בגיל 23 אבל להרבה זה קורה, לא ראיתי שום דבר חריג בסיפור הזה, שצריך ככה לנהל לי את החיים.
ביום שישי התארחנו אצל הורי והיו לי כמה שעות לשבת עם אמא בשקט ולשאול שאלות על ילדותי, שאלות שרק אמא יודעת לענות עליהן.

סיפרתי לאמא על הטיפול ושאלתי לדעתה. אמא החלה להחוויר. נבהלתי, הרגעתי אותה, והלכנו לחדר צדדי.
אמא סיפרה שהייתי חלק מזוג תאומים!!! ההריון הסתבך והיא הפילה את אחד התינוקות. אני שרדתי.

בהמשך המפגשים (היו ארבעה סך הכל) נוטרל הקושי שניהל את חיי. עברו כמה שבועות והתחיל לי מסלול חיים שונה.
נפתחו המון אופציות פתאום. לא אכביר מילים. העניין מאחורי, המועקה עברה. כפי שכתבתי קודם, הסיפור אולי בלתי אפשרי ולא הגיוני – אבל לחלוטין אמיתי.

השינוי רק הלך והתעצם לתדהמתי....מצאתי את עצמי בדירה, מתנהלת רגיל, לא מוטרדת, לא חווה מחשבה שלילית כלשהי, לא חרדה, ממש הייתי שלווה!!! ישנתי שינה רצופה, קמתי בבוקר לעבודה מאושרת

שמי שני (שם בדוי; השם האמיתי שמור במערכת האתר), בת 33.

מאז היותי ילדה, גיל הבגרות ולמעשה עד לפני כחודשיים, סבלתי מתופעה לא מוסברת: פחד (מלווה בחרדה) להישאר בדירה/בבית כלשהו לבד, לא משנה אם זה היה בית הוריי, בית קרובים או בייתי שלי כאשר חייתי עם בן זוג.

בתור ילדה תמיד חשבנו (אני והוריי) שהדבר יחלוף עם השנים כאשר "אהיה גדולה".... אך לצערי הפחד לא עבר כלל וכלל. בסיטואציות כאלו ואחרות בחיי, כאשר "נאלצתי" להישאר לבד, הדבר הפריע לי מאוד, גרם לי לאי-שקט, מחשבות שליליות, פחד לא מובן, חוסר יכולת להירדם ובקיצור - תיסכול לא פשוט.

ביקרתי אצל פסיכולוגים, אצל מטפלים הוליסטיים, אצל פסיכאטר - אך הבעיה לא באה על פיתרונה.

לפני מספר חודשים, אמר לי מכר ותיק שהוא בונה יחידות דיור מדהימות להשכרה...ברגע שראיתי את הדירות אמרתי לאותו מכר: "מתי חוזה"? ואכן, שבוע אח"כ חתמתי חוזה וקיבלתי מפתח לדירה מדהימה, אך לצערי לא הצלחתי לשהות בה לבדי!

החלטתי (שוב) שאני מטפלת בחרדה זאת ובכל מחיר.

נכנסתי לאינטרנט, לפורומים בנושאי חרדה וכיוצ"ב, ובין היתר נתקלתי באתר של ד"ר אורה גולן.

מה שמאוד משך אותי היה המשפט "לטכניקה 85% הצלחה" ומשפט נוסף: "לרוב מרגישים שינוי כבר מהמפגש הראשון".

אמרתי לעצמי, זהו, את ניגשת, אין לך מה להפסיד...רציתי פתרון ומיידי!

קבעתי תור למרפאה, נרשמתי לסדרה של ארבעה טיפולים (באותו זמן כבר נאלצתי לחזור להורים) ובליבי אמרתי שאם אחרי ארבעה טיפולים לא ארגיש בשיפור, אבטל את החוזה לדירה.

טיפול ראשון: במהלך השבוע שלאחר הטיפול הראשון, החלטתי לישון בדירה ואם ארגיש שוב לא טוב......

לתדהמתי....מצאתי את עצמי בדירה, מתנהלת רגיל, לא מוטרדת, לא חווה מחשבה שלילית כלשהי, לא חרדה, ממש הייתי שלווה!!! ישנתי שינה רצופה, קמתי בבוקר לעבודה מאושרת ולילה שני ושלישי וכ"כ חיכיתי למפגש השני, לספר להילה (המטפלת המדהימה שלי) שכך היה ו...... עברתי את כל ארבעת הטיפולים.

השינוי רק הלך והתעצם, והועיל לי בעוד כמה וכמה נושאים קטנים ומציקים.

היום, (כחודש אחרי שהתחלתי את הטיפול) חברה הכי טובה שלי מטופלת אף היא במרפאתה של ד"ר אורה גולן (מיותר לציין שאני הפניתי אותה אליה) וגם היא סיפרה לי לפני כשבוע (ממש אחרי הטיפול הראשון שלה וסמוך לשני) על השינוי שניכר בה !!!! גם את האחיינית שלי הפנייתי אל המרפאה (בת 15.5) וגם היא כבר הספיקה לשתף אותי שהיא הרבה יותר רגועה, הרבה יותר מאושרת, סבלנית ו....

אני ממליצה ועוד אמליץ הרבה על הטיפול אצל ד"ר אורה גולן כי במרפאתה מצאתי פתרון לבעיה שלא נפתרה לאורך שנים ובכל סוגי הטיפולים והמטפלים האחרים!

הרבה תודה לד"ר אורה גולן, להילה המדהימה ובכלל לכל הצוות - המון תודה!!!!

יישר כוח!!!!

לילד שלי יש חיים חדשים אין לי מושג איך אפשר לשנות סדרי עולם בתוך 4 פגישות ולולא היה מדובר בבני גם לא הייתי מאמינה לזה. ארבעה חודשים עברו מאז סיום הטיפול ויש לי ילד חדש.

שמי זהבה ואני כותבת בשם בני, בן 14. אנחנו תושבי אילת.

אחרי התלבטות ואחרי שניסינו כל מה שאפשר (טיפול פסיכולוגי,רייקי,טיפול קוגניטיבי והומאופטי) החלטתי להמר על הטיפול של ד"ר גולן.

ילדי סבל מדימוי עצמי נמוך והסטטוס החברתי שלו לא היה משהו. הוא ילד טיפה שמנמן, מרכיב משקפיים ואינטליגנט מאד אבל לא מהמצטיינים בספורט. מאז שהיה בן 9 התחיל תהליך איטי של חוסר מקובלות חברתית שהלך והתפתח ממש לנידוי והתעלמות. הרבה תיסכול עצבים ודמעות יצאו בבית סביב זה והדבר גרם גם להתדרדרות בלימודים.


אני כאמא ניסיתי כל מה שניתן והרגשתי ממש שברון לב.

את מה שקרה במרכז אורה גולן אני מכנה נס, או גאונות. לולא הייתי כל כך נואשת לא הייתי סוחבת את עצמי ביחד עם ילד 4 פעמים עד קיבוץ נחשולים כולל טיסה, מונית, רכבת ואוטובוס.

אין לי מושג איך אפשר לשנות סדרי עולם בתוך 4 פגישות ולולא היה מדובר בבני גם לא הייתי מאמינה לזה. ארבעה חודשים עברו מאז סיום הטיפול ויש לי ילד חדש.

אבל לא פחות חשוב מזה, לילד שלי יש חיים חדשים. לא חולף שבוע בלי לפחות שני ילדים שאו שבאים אלינו או שהוא הולך אליהם.
פתאום המסנג'ר שלו וה אי.סי.קיו מלאים פעילות. בבית ספר המחנכת והרכזת אומרות שהן משפשפות את העיניים לנוכח הפלא החברתי והלימודי.

אני רוצה להודות ויודעת שמילים לפעמים לא מסוגלות לבטא את הגדולה.

עלו והצליחו ד"ר גולן והצוות ואני מאחלת לכם וגם בטוחה שעוד תגיעו רחוק. הרבה יותר רחוק מאילת אפילו.

התוצאות היו מצוינות ברגע שנוטרלו אצלי המטענים הכרוכים בנושאים הרגשיים, חשתי חופשייה להיות אני! זכיתי ביתר בהירות, וכל האנרגייה שבעבר הושקעה בפחדים ובדאגות מנותבת כעת למטרה האמיתית של חיי.

בהיותנו מודעים לכך שדפוסים רגשיים מועברים מדור לדור באופן בלתי מודע, החלטנו, בעלי ואני, לפנות לד"ר גולן, עוד לפני שנולדו לנו ילדים. המערכת לניטרול עומסים רגשיים שפיתחה ד"ר גולן (E.L.E.T), מתמקדת בבת אחת בכמה חרדות הכרוכות סביב נושא רגשי אחד, ובתוך דקות ספורות מנטרלת אותן.

התוצאות היו מצוינות, וההשפעה החיובית של הטיפול מורגשת באופן תמידי במגוון תחומים בחיי. למשל, לקיחת אתגרים חדשים בעבודה כבר איננה מלווה בבזבוז אנרגיה ובדאגות שווא הקשורות באיך אבצע את המטלות שלי או מה יחשבו עלי האנשים האחרים, והתקשורת בין בני משפחה שונים כבר איננה טעונה רגשית (בהחלט פלא!).

ברגע שנוטרלו אצלי המטענים הכרוכים בנושאים הרגשיים, חשתי חופשייה להיות אני! זכיתי ביתר בהירות, וכל האנרגייה שבעבר הושקעה בפחדים ובדאגות מנותבת כעת למטרה האמיתית של חיי. מרגע זה הייתי מסוגלת להגשים את הדברים הרבים שאני שואפת אליהם ביתר קלות, ביטחון והנאה.

אני אסירת תודה על המתנה הזו שד"ר גולן יצרה!
תודה לך ולצוות הנפלא שלך!

מאי טרזאדה
אוסטרליה
(המכתב תורגם מאנגלית)

החרדה הפכה לחוויה חזר לי הבטחון המלא ביכולת לתפקד באופן נורמלי בכל מצב, לצאת לכל מקום עם המשפחה ולא לעסוק בתכנון נסיעה או חופש כשתמיד מלווה אותם מגבלה וחשש.

שמי אמיר, אני איש עסקים המתגורר בצפון הארץ ומרבה לטוס לאירופה וצפון אמריקה בתוקף עסקי.

לפני כעשר שנים טסתי מקליפורניה לניו יורק בטיסת לילה שכללה חניית ביניים בדנבר. טיסות אלה נקראות בסלנג "רד איי" (Red Eye), "עיניים אדומות", על שום צבע העיניים איתו מגיעים לניו יורק אחרי לילה ללא שינה. המטוס היה עמוס לעייפה וכל מושביו תפוסים. תחושת צפיפות ומחנק שררו בו וגם חושך כמובן. בדנבר שרר קיפאון עמוק שהצריך שטיפת הכנפיים בקיטור לפני ההמראה.

בזמן הנחיתה בדנבר, באופן פתאומי ולראשונה בחיי, חוויתי חרדה ממקום סגור ורצון עז לצאת מיד החוצה. הדבר קרה ממש לפני ההמראה לניו יורק וברור שהיה חסר הגיון (וגם בושה גדולה) להתחיל לעשות בלאגן ולדרוש לצאת. עצמתי את עיני בחוזקה וכל מה שיכולתי לחשוב עליו היה חוסר האונים ואובדן השליטה שאני נמצא בהם.

לא יכולתי גם להמנע מהמחשבה שלפני עוד מספר שעות טיסה עד לניו יורק ושלמרות שהייתי צנחן בצבא, יעמדו לפני מספר קשיים לפני שאבחר לקפוץ מכאן. תוך שהלב דופק בטירוף, אני מסתכל סביבי ונוכח שכולם מנסים לשוב ולהירדם, שהמטוס כבר ממילא באויר, שהשלט מתיר כבר לפתוח חגורות ושלכל הרוחות, אין שום הגיון (ובהגיון אני חזק מאד) בסיטואציה הזו שאני עסוק בה.

איכשהו עבר הסיוט הזה עם הנחיתה בניו יורק ומיד התחלתי לנסות ולמצוא פתרון למצב המביך הזה.
משך שנים מאז אני בודק בשבע עיניים ולפני הטיסה את תפוסתו של כל מטוס, נמנע מלטוס בלילה ונמנע ככל האפשר ממטוסים קטנים.

הלכתי לרופא המשפחה. הוא הפנה אותי לרופאים שונים וטיפול פסיכולוגי וכבר נדמה היה לי שהעניין מאחורי, עד שלפני חודשיים יצאה המשפחה לטיול באזור מערות בית גוברין וללא היסוס זחלתי יחד עם בני (במסגרת קבוצה ובליווי מדריך) לתוך אחת המחילות ששימשו את לוחמי בר כוכבא.

בתוך שניות החל הסיוט לחזור וחווית החרדה התעצמה שוב למצב של אובדן שליטה. דיווחתי לבני (בן 11) בעדינות על המתרחש ובזריזות של נחש במצוקה עשינו את דרכנו החוצה. לא ניתן לתאר את התיסכול, הבושה וחוסר האונים.

במצב זה פניתי ל"מרכז אורה גולן" ועברתי את ארבעת המפגשים לניטרול קונפליקטים רגשיים.

השבוע, מספר שבועות לאחר סיום התהליך, חזרתי מגרמניה ואוסטריה. בדרום גרמניה נכנסתי למכרה מלח. המכרה נמצא מאות מטרים בתוך הר עצום והסיור אורך כשעה וחצי. אין מוצא מההר עד לסיום הסיור הנערך בקבוצה של 50 איש ממדינות שונות. דלות המילים מלתאר את עוצמת העונג והכיף שחוויתי שם. החרדה הפכה לחוויה. אין אני אדם של סופרלטיבים אבל תודה היא פשוט מילה לא מספיק גדולה לתאר את הרגשתי. היא ניתנת במיוחד לדבורה, שהיתה המטפלת שלי.

חזר לי הבטחון המלא ביכולת לתפקד באופן נורמלי בכל מצב, לצאת לכל מקום עם המשפחה ולא לעסוק בתכנון נסיעה או חופש כשתמיד מלווה אותם מגבלה וחשש. ב"מרכז אורה גולן" יצאתי מחושך לאור בכל מובן שיכול להשתמע מהאמירה הזו.

ושוב תודה מכל הלב,
אמיר

הטיסה עברה בסדר עם הרבה פחות חששות בסופו של דבר עליתי על המטוס ונזכרתי במילים שלך: "את יושבת במטוס כמו מלך, מרפה שרירים, ונותנת את ביטחונך בידי הטייס. ההתנהגות שלך אינה משפיעה על הטייס, וכאן אינך בשליטה."

ברצוני להודות לך על העזרה והתמיכה שנתת לי בהתמודדות עם פחד הטיסה.
הגעתי אלייך כחודשים לפני טיסה שהייתי אמורה לנסוע יחד עם משפחתי.

כבר מזה שנים אני טסה לחו"ל אך תמיד עם חששות ולחצים. הפעם הזו הלחץ והחרדה מפני הטיסה היה גבוה במיוחד. מצד אחד הייתי בלחץ נוראי ופחדתי מאוד מהטיסה, ומצד שני החלטתי שאני חייבת לעשות זאת ויהיה מה שיהיה.
הגעתי לקליניקה על מנת שתעזרי לי להתגבר על הלחץ.


במשך מספר טיפולים של שיחה בשילוב עם קיניסיולוגיה, נתת לי להבין מה הגורמים שמשפיעים על הלחץ הזה, איך אפשר להתמודד איתם ולטפל בהם. אין צורך לציין את גישתך העדינה והנעימה המשרה רוגע.


בסופו של דבר עליתי על המטוס ונזכרתי במילים שלך: "את יושבת במטוס כמו מלך, מרפה שרירים, ונותנת את ביטחונך בידי הטייס. ההתנהגות שלך אינה משפיעה על הטייס, וכאן אינך בשליטה."

הטיסה עברה בסדר עם הרבה פחות חששות, ובאמת ראיתי שהשד לא נורא כל כך. ולכן רציתי להודות לך על התמיכה והעזרה.
מקווה שלא אזדקק לך שוב בעתיד, אך במידה וכן אדע תמיד לאן ללכת (לקיבוץ נחשולים).

תודה בשם א.

מאז אני נרדמת כל לילה כמו תינוקת בעקבות הנטרול הזה עשיתי עוד הרבה נטרולים והצלחתי להשיל מעצמי הרבה מחסומים ופחדים שמנעו ממני עשייה וצמיחה אישית.

האמת שפחדים שומרים ומגינים עלינו. מתי מתחילה הבעיה?
כשהפחדים מנהלים אותנו ו/או מונעים מאיתנו לעשות דברים שאנו רוצים או צריכים.
דוגמא - אם אני אשת עסקים וצריכה לטוס הרבה לחו"ל אבל פוחדת פחד אימים מטיסות? מה עושים?

אז זהו שיש פתרון! ולא להאמין הפתרון פשוט, קל, מהיר ולא מכאיב.

אל אורה הגעתי עם פחד שנשאר לי מגיל צעיר (הייתי בת 10). באחד הימים חדרה אלינו חוליית מחבלים דרך הים, עברה דרך בריכות הדגים והגיעה לכביש החוף (אוטובוס הדמים 1978). אני זוכרת שכנסו אותנו הילדים לפי שכונות וראינו את כל האבות שלנו עם נשקים, עם הרבה דריכות ופחד.

מאז גדלתי והתחתנתי ועדיין אני גרה ליד הים (אפילו יותר קרוב), אך כשבעלי יצא למילואים, פשוט לא הצלחתי לישון. הייתי בטוחה שאני שומעת אנשים מתחת לחלון ושעוד רגע מחבלים פורצים לי הביתה. אם כבר הייתי מצליחה להירדם, הייתי חולמת חלומות רעים שכמובן קשורים למחבלים, ואז מתעוררת ולא מצליחה לחזור ולהירדם שוב.

לפני המילואים האחרונים של בעלי, ביקשתי מאורה שתעזור לי להישאר שפויה בתקופה הזו.
ואכן, ניטרול החרדות עבד נפלא. מאז אני נרדמת כל לילה כמו תינוקת, בלי קולות מתחת לחלון ובלי חלומות רעים. אם במקרה אני מתעוררת, אחרי רגע אני כבר נרדמת חזרה.

בעקבות הנטרול הזה עשיתי עוד הרבה נטרולים והצלחתי להשיל מעצמי הרבה מחסומים ופחדים שמנעו ממני עשייה וצמיחה אישית.

אני רוצה לנצל הזדמנות זו ולהודות לד"ר אורה גולן, על ההקשבה, המקצועיות, ותשומת הלב.

כושר הריכוז שלי עלה ההבדל היה די מיידי: היה לי מבחן מתכונת כמה ימים אחרי הטיפול, כושר הריכוז שלי עלה, והייתי רגועה ונינוחה יותר לפני הבחינה עצמה.

הקושי שלי היה להתרכז בלימודים לפני המבחן. הייתי מרגישה מטושטשת, ולא הייתי מרוכזת בכלל, בעיקר בתקופות מבחנים לחוצה, ובימים לפני המבחן.

אחרי הביקור אצל אורה, ההבדל היה די מיידי: היה לי מבחן מתכונת כמה ימים אחרי הטיפול, כושר הריכוז שלי עלה, והייתי רגועה ונינוחה יותר לפני הבחינה עצמה.

אני מרגיש כיף בגן ועם חברים היום אני יודעת שיואב שלי בדרך הנכונה, מתמודד עם כעסים ופחדים, יכול לבטא את עצמו ולקבל המון פידבק חיובי ואהבה מהסובבים אותו.

לכבוד
ד''ר אורה גולן – אי.קיי. קליניק – דצמבר 2005
מאת: ליאורה ואמנון

כשהתחלנו את הטיפול יואב שלנו חגג יומולדת 6, אבל היום אני יודעת שזו היתה חגיגה אמיתית – יואב שלנו נולד מחדש!

הכל התחיל מזה שהתנסיתי בעצמי בטיפול נ.מ.ר (קינסולוגיה), שיטת הניטרול הרגשי והתפלאתי אבל עלי זה עבד... שיתפתי את המטפלת שלי במצוקה שיואב הבן שלי חווה, וכמובן כולנו יחד.
להמלצתה פניתי לד''ר אורה גולן, שלדבריה התוצאות שניתן להשיג עם ילדים הינן מדהימות. האמת שלא היה לי כבר מה להפסיד, הייתי מוכנה לנסות הכל... הרגשתי שאני פשוט מאבדת את כל הכיף בגידולו של יואב, הבן הקטן שלי.
החיים נהיו לנו פשוט קשים, מייגעים, מריבות אין סופיות, כל דרך שניסיתי לא עזרה, לא התעקשות על עקרונות וגם לא ויתור על דברים שאינם עקרוניים שהרי אם ויתרתי המריבה היתה רק מתעכבת ב-5 דקות אבל מיד היו מגיעים אין סוף כעסים, ברוגזים קשים ואין סופיים, בכי, אלימות, שנינו היינו מגיעים לפינות שאי אפשר לצאת מהם, מין מעגל אינסופי....

הטיפול אצל אורה לא דרש מיואב דבר, הכל עבד דרכי, שיתפנו בקשיים ולאחר מספר דקות אורה אבחנה שהכל התחיל מגיל חודשיים, שם אבא לא היה קשוב באמת ולא ידע להבחין בין בכי של רעב לבכי של תשומת לב... אבא היה המטפל הצמוד, האוהב עם אין סוף סבלנות, ובטח לא התכוון לפתח כאלו מטענים רגשיים בילד, בשבילי זה מפעל הפיס להצליח לשחרר את הילד שלי, (גם בלי נוכחותו של האבא). יש לציין שאנו גרושים עם יחסים תקינים מאוד אבל אין ספק שהטיפול היה נחוץ וגם בהקשר זה נתן את אותותיו.

חצי שנה עברה מתחילת הטיפול, היינו בארבעה טיפולים בלבד, אבל כבר מהטיפול הראשון יכולנו להיות ערים לשינוי המדהים שחל ביואב. קצרה היריעה מלתאר את כל ההישגים ולכן אני מגדירה את הטיפול הזה – נס! אנסה לספר ולתאר כמה מהדברים.

לפני הטיפול בכל סיטואציה של אנשים סביבנו, זה היה סיוט. יואב היה מתכנס בתוך עצמו ומתבייש, לא עונה ואפילו לא מסתכל על אנשים (מוכרים וזרים כאחד) שמא יפנו אליו ורק נצמד חזק לאמא, או כמו שהיינו אומרים, נצמד לטוסיק של אמא. כבר אחרי הטיפול הראשון
הוא התחיל לדבר עם אנשים, לתקשר, ממש להתיידד, להתרחק מאמא יותר ממטרים ספורים.

יואב נהיה ילד שמח באמת, הוא שר בצורה מדהימה, משוחח, כמו פרח שנפתח ומאיר באורו את כל הסביבה.

עד לפני שבועיים יואב לא הסכים להסתפר אצל ספר, ושאפילו לא יסתכל עליו, ופתאום יום אחד בהיר הוא החליט שהוא מסתפר אצל רותי! וכך היה. היינו כל כך גאים בו, התרגשנו והערכנו אותו שיואב התקשר לאבא לספר לו שהוא ניסה משהו חדש והיה כיף והוא כבר רוצה שוב... אלה דברים שנשמעים אפילו אופייניים לגיל 6 אבל עבורנו הם היו מחוץ למציאות...

יואב התחיל להדהים אותנו ואת הצוות בגן בהפגנת כישרונות שהיו חבויים בו, בציור אומנותי בלתי רגיל, יכולות ריכוז ייחודיות, כתיבה וחשבון, הכי יפה לתאר איך אח שלו (בן 9) אמנון אמר: '' יואב אתה יודע, אתה ממש התבגרת.. ממש כיף להיות איתך ואני גאה בך!''.

אורה ביקשה בטיפול לנסות דברים חדשים, יואב לקח את הטלפון, חייג לילד מהגן, דיבר עם אמא שלו וביקש להזמין אותו לשחק. זה היה בגדר פאטה מורגנה. איזה עוצמה היתה לו באותו רגע, פשוט לא יאמן שזה אותו ילד שלפני כן לא תקשר עם אנשים.

להעיר את יואב בבוקר היה סיוט, תמיד במריבות, לא מוכן ללבוש שום דבר, לא לאכול, לא לצחצח, הכל לא! ובשום אופן לא להיפרד בצורה נעימה. מיואב הזועף והילדותי, נהיה ילד בוגר ועצמאי. יואב קם לבד בבוקר ומבצע את כל המשימות לבד ובכייף. יש לנו חיים נפלאים
ואני יכולה לזקוף את זה רק לטיפול משום שלא היה דבר אחר שהשתנה בחיינו מאז.

יואב אומר: ''פעם הייתי כועס מאוד וגם מרביץ והיום – לא! אם מאוד מתחשק לי אז אני שם יד על הבטן שלי ושואף אויר וזה עובר לי.

המטפלת בצהרון מספרת שיואב שלי הפך להיות מנהיג של הקטנים והגדולים שבילדים, זה נשמע מטורף לילד שלפני כן היה בלתי נראה.

גם באכילה ניכר שיפור, את עומס הממתקים החליף הצורך והמוכנות לאוכל בריא או לפחות לטעום (אפילו פיצה הוא לא אכל קודם), לנסות, לא ניסחף ונודה שלא בהכל, אבל בהחלט שיפור משמעותי בהשוואה לעבר.

יואב למד להעסיק את עצמו ולהינות מהחיים, למצוא את היפה שבכל דבר.

חברים סביבנו שמכירים את יואב לפני ואחרי נדהמים מהשינוי שחל ביואב ומציינים זאת לפניו. חלק פונים אף הם לטיפול בילדיהם שהרי לכל אחד יש את הדברים שמעיקים או מפריעים לו בחיים ולנו ההורים יש את הזכות לכוון ולעזור לילדנו להשתחרר מהם כמה שיותר מוקדם.

עבדנו בטיפול על המוכנות ללכת לחבר ואכן ניסינו גם את זה, יואב עדיין לא לגמרי זורם עם זה אבל בהחלט ממשיכים לעבוד.

בעודי יושבת וכותבת ביקשתי מיואב לספר על ההתקדמות שלו מהטיפול. דמעות עלו בעיני לשמוע את יכולת הביטוי וההבחנה שלו במצבים העדינים בלפני ואחרי, איזו בגרות. אם הייתי צריכה לעשות קמפיין פרסומי של לפני ואחרי, כמו בשומרי משקל וכד' הייתי מצלמת את החיוך
הגדול שעל פני... או מקליטה את יואב שיושב מולי ''מאוד כיף לי בטיפול הזה כי זה עוזר לי, אורה אומרת לי דברים וזה באמת משתפר. אני מרגיש בטחון עצמי ואני גאה בעצמי, אני כבר לא בוכה, אני מרגיש כיף בגן ועם חברים.

היום אני יודעת שיואב שלי בדרך הנכונה, מתמודד עם כעסים ופחדים, יכול לבטא את עצמו ולקבל המון פידבק חיובי ואהבה מהסובבים אותו.

אין לי מילים להודות לך אורה, על המתנה הכי גדולה שיכולתי לבקש, וזאת משום שלא תיארתי לעצמי שהיא ברת השגה. פתחת לי דרך וגישה לחיים שאני חולקת אותה עם כל מי שרק מוכן לשמוע ולקבל מתנה זו לעצמו וליקירו.

המשיכי והצליחי בדרכך הענווה והנעימה.
הינך מיוחדת במינך.
תודה.
ליאורה, יואב ואמנון.

הדברים נהיו ברורים, חדים, אני בפוקוס כל כך חששתי מההגעה ללימודים גבוהים. באותה מידה אני מצפה עכשיו בכליון עיניים לשיעורים. יש לי תשוקה אדירה לדעת – וגם יכולת מסתבר.

שמי אופיר, בן 46, עובד עם סגל דיפלומטי זר בישראל.

שנים רבות שאני חי ליד החיים ומשחק בכאילו. לכאורה הכל סבבה, אישה וילדים, חברים בילויים וצחוקים. אבל כל הזמן משהו מכרסם בי ולא נותן מנוחה. הרבה זמן מאז סיימתי את בית הספר, ואני בעצם עומד במקום מבחינה אקדמית בעוד כל הסביבה שלי זזה קדימה. הייתי לוחם נועז בצבא וכאמור חיצונית הכל נפלא. אבל היכולת להעיז וללכת לאוניברסיטה – צעד קטן ופשוט לכאורה – את היכולת הזו פשוט אין לי.


אין לי, כי חסר לי הבטחון העצמי ביכולתי להצליח וללמוד. וככל שחלפו השנים כך התקבע לו הפחד וגדל. מה אני אגיד לכם, לגבר, שהכל הסתדר לו בחיים, להודות שיש בעיה, ועוד בעיה של בטחון עצמי, צריך הרבה בטחון עצמי. תסכימו איתי לא? סיבה נוספת היתה זכרונותי המלבבים מבית הספר. בתור ילד שהתעניין בבנות וספורט יותר מהטיות לשוניות או תסבוכות ספרותיות, אי אפשר להגיד שהמורים ממש מתו עלי. בלשון המעטה.
הזכרון הזה, של חוסר הרצון שלהם להתעסק איתי בכלל או להאמין בי אקדמית, הוא דווקא נשאר אצלי רענן מאד.

למרכז של ד"ר אורה גולן הגעתי, משום שמצא חן בעיני הרעיון שאם לא תפתר הבעיה תוך מפגשים ספורים, אז אין מה לבזבז זמן. לארבעה מפגשים הגעתי ואמרתי יאללה ניתן לזה צ'אנס.

רבותי היקרים, אני מסיים שנה ראשונה במנהל עסקים בתל אביב, המון אופציות נפתחו לי פתאום בחיים ואני מודיע לכם, אם לא תעצרו אותי מהר, אני עוד אהיה פרופסור בלי כוונה. הדברים נהיו ברורים, חדים, אני בפוקוס. כל כך חששתי מההגעה ללימודים גבוהים. באותה מידה אני מצפה עכשיו בכליון עיניים לשיעורים. יש לי תשוקה אדירה לדעת – וגם יכולת מסתבר.

לקח לי זמן לכתוב את המכתב הזה, התלבטתי הרבה איך לנסח אותו. אני ממליץ לכל מי שמתלבט – זוזו כבר, אל תתעכבו כמוני. הטיפול של ד"ר גולן ענייני, מהיר, מדויק, תכליתי. הוא נוגע מיידית בנקודות הרלבנטיות והופך את הקשיים ללא רלבנטיים.

בהצלחה. ותודה ענקית

פנו כעת לקבלת ייעוץ ראשוני חינם!

מוקד טלפוני 24/7 - 1700-705-670

גולשים מחוברים כעת: 111